Допомога по частковому безробіттю: які умови?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Розмір допомоги по частковому безробіттю визначатиметься відповідно до можливостей Фонду соцстрахування, але не буде перевищувати розміру мінімальної зарплати.

Антикризовий онлайн марафон - ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Допомога по частковому безробіттю: за якими умовами відбудеться

Відповідний документ вже розроблено Міністерством економіки і ось найголовніші його деталі:

1. Допомогу по частковому безробіттю на період карантину нададуть роботодавцям на строк скорочення діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
2. Роботодавець може звернутися за коштами для виплати працівникам протягом 30 календарних днів з дня скорочення діяльності.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

3. Для отримання допомоги по частковому безробіттю треба буде звертатися до територіального органу служби зайнятості за місцем реєстрації роботодавця як платника ЄСВ та подавати такі документи:
  • заяву у довільній формі, яка має містити інформацію про середню кількість працівників та дохід роботодавця за попередній календарний рік);
  • копію наказу із зазначенням дати початку скорочення діяльності;
  • відомості про працівників;
  • довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, виданою ДПС.

Як запровадити правила внутрішнього трудового розпорядку

4. Рішення про надання допомоги приймуть протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем документів, після чого буде укладено відповідний договір.
5. Перераховуватимуть роботодавцю кошти для виплати працівникам щомісяця протягом 5 робочих днів після отримання необхідних відомостей про працівників.
6. Роботодавець виплачуватиме кошти працівникам у строк не більше ніж 3 робочі дні після їх надходження на рахунок роботодавця за окремою платіжною відомістю.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16943

Розрахунок пенсії в Україні 2025: правила

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати
91282

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
69309

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю
3276

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді