Допомога по частковому безробіттю: які умови?

Розмір допомоги по частковому безробіттю визначатиметься відповідно до можливостей Фонду соцстрахування, але не буде перевищувати розміру мінімальної зарплати.

Антикризовий онлайн марафон - ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ

Допомога по частковому безробіттю: за якими умовами відбудеться

Відповідний документ вже розроблено Міністерством економіки і ось найголовніші його деталі:

1. Допомогу по частковому безробіттю на період карантину нададуть роботодавцям на строк скорочення діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
2. Роботодавець може звернутися за коштами для виплати працівникам протягом 30 календарних днів з дня скорочення діяльності.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

3. Для отримання допомоги по частковому безробіттю треба буде звертатися до територіального органу служби зайнятості за місцем реєстрації роботодавця як платника ЄСВ та подавати такі документи:
  • заяву у довільній формі, яка має містити інформацію про середню кількість працівників та дохід роботодавця за попередній календарний рік);
  • копію наказу із зазначенням дати початку скорочення діяльності;
  • відомості про працівників;
  • довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, виданою ДПС.

Як запровадити правила внутрішнього трудового розпорядку

4. Рішення про надання допомоги приймуть протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем документів, після чого буде укладено відповідний договір.
5. Перераховуватимуть роботодавцю кошти для виплати працівникам щомісяця протягом 5 робочих днів після отримання необхідних відомостей про працівників.
6. Роботодавець виплачуватиме кошти працівникам у строк не більше ніж 3 робочі дні після їх надходження на рахунок роботодавця за окремою платіжною відомістю.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5224

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47945

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70420

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
909

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62634

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді