Коригування сум ПДВ з пільгових операцій: обов’язкова процедура

Платник ПДВ, який після 17.03.2020 р. нарахував ПДВ на операції з постачання на митній території України ліків, медвиробів або медобладнання, зобов'язаний відкоригувати такі суми ПДВ.

Скачати податкову накладну за новою формою

Коригування сум ПДВ з пільгових операцій: обов’язкова процедура

Маються на увазі операції, звільнені від ПДВ згідно з п. 71 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ. Ця пільга діє для операцій, здійснених починаючи з 17.03.2020 р., хоча й набрала чинності тільки з 02.04.2020.

Оскільки прийнятий в квітні Закон торкається і березня, то платник ПДВ має відкоригувати суми ПДВ за минулий місяць.

Для такого коригування необхідно:

  • скласти розрахунок коригування до податкової накладної з ПДВ, в якому вказати зі знаком мінус показники щодо товарів, включених до переліку, визначеного постановою КМУ № 224. При цьому слід одночасно повернути покупцям сплачений ними податок під час придбання таких товарів;
  • скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на операцію з постачання товарів, що включені до переліку, визначеного Постановою № 224, без нарахування ПДВ, на операцію, що звільняється від оподаткування.
  • Важливо: якщо постачання здійснювалось кінцевому споживачу (неплатнику ПДВ) і повернути сплачений покупцями податок неможливо, таке коригування здійснювати не можна.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
1293

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
54833

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
47546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді