У суботу, 18.04.2020, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-IX (далі — Закон № 553). У ньому прописали, що обставинами, за які наймач/орендар не відповідає, також є заходи:
- запроваджені суб’єктами владних повноважень, якими заборонені певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна;
- якими заборонено доступ до такого майна третіх осіб.

Тож тепер якщо через ці обставини в орендаря істотно зменшилася можливість користування майном або змінилися передбачені договором умови господарювання, орендар звертається до орендодавця з вимогою зменшити розмір орендної плати.
Якщо орендоване майно не використовувалось, орендар звертається з пропозицією не нараховувати орендну плату за період, протягом якого він його не використовував.
Із Закону № 553, який оприлюднено у газеті «Голос України»
Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.