Запізнення на роботу під час карантину: чи є порушенням?

В разі, коли запізнення на роботу під час карантину відбулося з поважних причин, роботодавець не може притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності.

ЗРАЗОК наказу про дистанційну работу у період карантину

Запізнення на роботу під час карантину: чи є порушенням?

Працівники зобов’язані додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, точно і своєчасно виконувати розпорядження керівника.

Керівник в свою чергу повинен правильно організувати роботу працівників, створювати умови для зростання продуктивності праці, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну, неухильно додержувати законодавства про працю і правил охорони праці, уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці.

Нез’явлення працівника на роботу або запізнення безумовно є порушенням трудової дисципліни. Проте однією з умов притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності є наявність особистої вини працівника у порушенні трудової дисципліни та відсутність поважних причин.

Якщо ж порушення трудової дисципліни є наслідком поважних причин у вигляді заходів, пов’язаних із запровадженням карантину, роботодавець не має підстав для застосування до працівника заходів дисциплінарного випливу.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86359

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9716

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді