Чи вимагати нові сертифікати відповідності на продукцію, термін дії яких спливає у 2018 році?

Фахівці Мінекономрозвитку розповіли про сертифікати відповідності, термін дії яких спливає після 01.01.2018.

Із 01.01.2018 державна система сертифікації припинила своє існування, оскільки втратив чинність Декрет Кабміну «Про стандартизацію і сертифікацію» від 10.05.1993 № 46-93. Це означає, що у органів із сертифікації немає правових підстав провадити діяльність.

Облікові новації 2018 року: що має знати бухгалтер

У Реєстрі державної системи сертифікації зареєстровано:

· сертифікати відповідності на продукцію та послуги;

· сертифікати на системи управління;

· атестати виробництва та свідоцтва про визнання відповідності.

Нині законодавчі й інші нормативно-правові акти не встановлюють перехідний період строку дії документів, виданих органами із сертифікації.

Проте у ВРУ зареєстровано проект закону, який передбачає, що документи, видані в державній системі сертифікації, чинні до закінчення строку їх дії, але не пізніше 1 січня 2019 року, якщо інше не передбачено технічними регламентами для відповідної продукції.

► Як зміняться посадові оклади держслужбовців з 1 січня 2018 року

Отже,якщо законопроект набере чинності, документи, видані органами із сертифікації, діятимуть до 01.01.2019.

Джерело: Лист Мінекономрозвитку від 12.01.2018 № 3433-06/1382-7

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81447

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2171

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264601

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді