Пенсійна реформа: недоліки нової моделі накопичення

Роботодавці країни, розуміють необхідність вирішення питання пенсійного забезпечення, але вважають запропоновану модель пенсійного накопичення вкрай ризикованою.

Калькулятор стажу

Пенсійна реформа: недоліки нової моделі накопичення

У період 1981-2014 рр. 30 країн світу приватизували свої пенсійні системи, а станом на сьогодні 18 із 30 країн вже відмінили це рішення.

Дослідження, проведені у 2000-х роках, надають докази того, що багато країн, які запровадили обов'язкові приватні пенсійні схеми, не відповідали початковим умовам стабільності, фінансової зрілості і низької корупції.

Введення обов’язкових приватних пенсійних схем у цих країнах не призвело до очікуваного макроекономічного впливу та не забезпечило збільшення охоплення населення через легалізацію трудових відносин.

Чи пішов ЄСВ на карантин, або Хто і як покарає за несплату

Серед переконливих аргументів проти впровадження в Україні загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення наводять:

  • Непоінформованість працівників про переваги та недоліки пенсійної системи та про те, як це вплине на їхні пенсії.
  • Відсутність будь-яких гарантій з боку держави стосовно збереження та захисту від інфляційного знецінення накопичених пенсійних коштів.
  • Корупційні ризики відбору учасників ринку: недержавні пенсійні фонди, компанії з управління активами, банки-зберігачі, страховики.
  • Монопольне становище Центрального адміністратора системи, який не буде мати жодних стимулів для підвищення ефективності своєї діяльності.
  • Відсутність в Україні масового успішного досвіду роботи добровільної системи недержавного пенсійного забезпечення
  • Необхідність адекватної компенсації роботодавцям, працівникам та сьогоднішньому поколінню пенсіонерів коштів, які відволікатимуться у накопичувальну пенсійну систему.

За інформацією з сайту ФРУ

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
71905

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
51496

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
80253

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді