Публічні закупівлі за участю нерезидентів: як бути з документацією

Мінекономрозвитку у листі від 17.01.2018 № 3304-06/1900-06 прокоментувало деякі документи у складі тендерної пропозиції учасників-нерезидентів.

Згідно із законодавством, замовник самостійно встановлює вимоги у тендерній документації. При цьому він зважає на специфіку предмета закупівлі з урахуванням статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) та дотримує принципів, закріплених у статті 3 цього закону.

Мінекономрозвитку рекомендує замовникам конкретизувати вимоги до документів у складі тендерних пропозицій іноземних учасників, якщо такі документи не передбачені законодавством країни, де зареєстровані такі учасники.

Тендерна документація: хай усе буде правильно

Якщо учасниками процедури закупівлі є іноземні особи, вони можуть надавати замовнику документи та інформацію на підтвердження відповідності встановленим у тендерній документації вимогам з урахуванням законодавства країни реєстрації такого учасника.

Моніторинг публічних закупівель: погляд замовника

Якщо тендерна документація замовника не конкретизована, будь-яка фізична або юридична особа може:

  • звернутись до замовника за роз’ясненнями змісту тендерної документації та/або зі зверненням щодо внесення змін згідно статті 23 Закону № 922;
  • оскаржити положення такої тендерної документації за статтею 18 Закону № 922.

Джерело: Лист Мінекономрозвитку від 17.01.2018 № 3304-06/1900-0

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3555

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34668

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5594

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29039

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді