Уряд оприлюднив нормативні акти, які з 1 січня 2018 року підвищують заробіток освітян:
- Постанову КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11.01.2018 № 22 (далі — Постанова № 22);
- Постанову КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 11.01.2018 № 23 (далі — Постанова № 23).
Постанова № 22 підвищує посадові оклади на 10% із 1 січня 2018 року працівникам, оплату праці яких фінансують за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
За підсумками виконання Держбюджету за перше півріччя 2018 року МОН спільно з Мінфіном вирішать, чи підвищувати посадові оклади із 1 вересня 2018 року іншим науковим та науково-педагогічним працівникам.
Постанова № 23 встановлює з 1 січня 2018 року надбавки за престижність праці в граничному розмірі 30%, але не менше 5%. Право на надбавку за престижність праці у розмірі 30% із 01.01.2018 мають:
- керівники закладів загальної середньої освіти та їх заступники, посади яких належать до посад педагогічних працівників;
- учителі та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети за Державним стандартом загальної середньої освіти.
Ішим педагогічним працівникам надбавку в розмірі до 30% можуть встановити з 1 вересня 2018 року.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало