Як оплатити роботу працівникам, які не виконали місячну норму

Фахівці Мінсоцполітики нагадали, як оплачувати роботу працівника, який не виконав місячну норму.

Якщо працівник не виконав місячну норму праці чи відпрацював неповний місяць, то оклад нараховують пропорційно виконаній нормі (часу).

Індексуємо зарплату в січні 2018 року: кому і скільки

Наприклад, працівник за місяць відпрацював лише 15 робочих днів замість 20. Щоб розрахувати його зарплату за цей місяць, потрібно денний заробіток помножити на кількість відпрацьованих днів.

Приклади розрахунку середньої заробітної плати

Якщо працівник відсутній на робочому місці декілька годин (наприклад, запізнився на роботу), за цей день йому слід нарахувати зарплату лише за відпрацьовані години.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 27.12.2017 № 2993/0/101-17

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді