Як оплатити лікарняні та декретні особам, що працюють за ЦПД: роз’яснює Мінсоцполітики

Фахівці Мінсоцполітики у листі від 17.12.2017 № 571/0/86-17/218 роз’яснили порядок оплати лікарняних та декретних працівникам, що виконують роботу на умовах цивільно-правового договору (ЦПД).

Середньоденний дохід для розрахунку страхових виплат особам, які працюють на умовах ЦПД, потрібно обчислювати за Порядком, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266) за місцем їх діяльності на умовах ЦПД.

Нараховуємо страхові виплати за новими правилами

Якщо застрахована особа одночасно працює на умовах трудового договору, ЦПД, є ФОП тощо, страхові виплати слід обчислювати окремо за кожним місцем діяльності, як і для сумісників, за пунктом 30 Порядку № 1266.

Податкова соціальна пільга 2018: чи по-новому

Середній дохід для розрахунку декретних і лікарняних потрібно обчислювати на підставі відомостей звіту з ЄСВ. Тому розраховувати лікарняні та декретні для осіб, які працюють за ЦПД, слід після здачі звіту з ЄСВ за місяці розрахункового періоду.

Нащо той клад, як діти йдуть в лад, або Із декрету в декрет

З метою контролю за використанням коштів Фонду соціального страхування до заяви-розрахунку Мінсоцполітики пропонує додавати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» звіту з ЄСВ.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 17.12.2017 № 571/0/86-17/218

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5028

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47507

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
69732

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
838

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62061

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді