Фахівці Мінсоцполітики у листі від 17.12.2017 № 571/0/86-17/218 роз’яснили порядок оплати лікарняних та декретних працівникам, що виконують роботу на умовах цивільно-правового договору (ЦПД).
Середньоденний дохід для розрахунку страхових виплат особам, які працюють на умовах ЦПД, потрібно обчислювати за Порядком, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266) за місцем їх діяльності на умовах ЦПД.
► Нараховуємо страхові виплати за новими правилами
Якщо застрахована особа одночасно працює на умовах трудового договору, ЦПД, є ФОП тощо, страхові виплати слід обчислювати окремо за кожним місцем діяльності, як і для сумісників, за пунктом 30 Порядку № 1266.
► Податкова соціальна пільга 2018: чи по-новому
Середній дохід для розрахунку декретних і лікарняних потрібно обчислювати на підставі відомостей звіту з ЄСВ. Тому розраховувати лікарняні та декретні для осіб, які працюють за ЦПД, слід після здачі звіту з ЄСВ за місяці розрахункового періоду.
► Нащо той клад, як діти йдуть в лад, або Із декрету в декрет
З метою контролю за використанням коштів Фонду соціального страхування до заяви-розрахунку Мінсоцполітики пропонує додавати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» звіту з ЄСВ.
Джерело: Лист Мінсоцполітики від 17.12.2017 № 571/0/86-17/218
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.