Служба зайнятості: що зміниться на ринку праці після карантину?

Державна служба зайнятості оприлюднила свій прогноз стосовно перспектив для сфери зайнятості під час і після карантину.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Служба зайнятості: Що зміниться на ринку праці після карантину?

Відповідно до цього прогнозу, підстав для оптимізму поки що небагато. Процес відновлення економіки може тривати рік-півтора.

У ДСЗ також дають деякі прогнози щодо розвитку сфери зайнятості. Вони можуть стати в нагоді тим, хто шукає роботу:

  • Форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім'ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів.
  • Дистанційна робота підвищить попит й на дистанційне навчання.

Допоможемо знайти законні підстави звільнити працівників

  • Працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного.
  • Роль держави зростатиме. Уже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць.
  • Треба зважати на затребуваність обраної професії на ринку праці.
  • Значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться.
  • Зростенеобхідність в програмах соцзахисту працюючих жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов'язки черезд догляд за дітьми.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14452

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10057

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13104

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді