Як заповнювати е-декларацію особам, для яких посада суб’єкта декларування не є основною

Для депутатів місцевих рад, які не працюють у раді на постійній основі, членів наглядових рад державних чи комунальних підприємств тощо така робота не є основною.

У розділі 2.1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (даліе-декларації) треба зазначити посаду, у зв’язку з якою виник обов’язок подати декларацію (наприклад, посаду депутата місцевої ради чи члена наглядової ради). Те ж саме стосується кандидатів на такі посади.

Як заповнювати е-декларацію особам, для яких посада суб’єкта декларування не є основною

Якщо ж особа займає дві посади, обидві з яких є посадами суб’єкта декларування, то діють наступні правила:

  • якщо одна з посад віднесена до посад осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, — у розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» зазначають саме цю посаду;
  • якщо жодна з посад не віднесена до посад осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, — у розділі 2.1 е-декларації зазначають ту посаду, яка є основним місцем роботи суб’єкта декларування, а в дужках — іншу займану посаду.

Перелік службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, визначений у примітці до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII.

Із каналу НАЗК у Telegram

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12352

Додаткова відпустка державним службовцям: що врахувати

Додаткова відпустка державним службовцям надається після досягнення п’ятирічного стажу на держслужбі. На який строк надається додаткова відпустка держслужбовцям, коли і як її компенсувати та чим доведеться поплатитися за затримку розрахунку?
46975

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

Державна служба: ► закон про держслужбу ► мотиви зайняття посади державної служби ► зарплата та надбавки держслужбовцям ► соціальні гарантії держслужбовцям ► держслужба в умовах воєнного стану.
47071

Державна служба в Україні

Державна служба в Україні ► класифікація посад ► конкурс на зайняття посад ► строкове призначення ► переведення ► зміна істотних умов служби ► припинення державної служби
9057

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді