Держпраці роз’яснює особливості оплати праці при погодинній системі.
Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату
Мінімальна зарплата при погодинній системі оплати праці з 01 січня 2020 року складає 28,31 грн.
Відповідно до Постанови №330 мінімальна зарплата у погодинному розмірі встановлюється:
- на підприємствах незалежно від форми власності у разі встановлення у колективних договорах або за погодженням з профспілками, із застосуванням відповідних нормованих завдань та обліку фактичного робочого часу;
- фізичними особами, які використовують найману працю з погодинною оплатою праці;
- в установах та організаціях, які фінансують з бюджету, в разі прийняття КМУ рішення про встановлення працівникам погодинної оплати праці.
Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин
Для працівників з годинними тарифними ставками обов’язково має дотримуватись мінімальна зарплата погодинної системи.
Варто зазначити, що підвищення рівня мінімальної зарплати не має відображатися на підвищенні навантаження на працівника з погодинною системою оплати праці.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.