Договір про матеріальну відповідальність: коли укладати?

Договір про повну матеріальну відповідальність укладається лише у випадку, якщо у змісті трудової функції працівника відсутні перелічені договором обов’язки.

Перевірте, чи правильно нараховуєте зарплату

Договір про матеріальну відповідальність: коли укладати?

Відповідно до статті 135-1 КЗпП договори про повну матеріальну відповідальність укладаються:

  • лише у письмовій формі;
  • з працівниками, що досягли 18 років;
  • з працівниками які обіймають посади, безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажем, перевезенням переданих їм цінностей.

Постановою №447 затверджено Типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність.

В тексті договору є посилання на статтю 11 Положення про матеріальну відповідальність робітників і службовців за шкоду, заподіяну підприємству. На даний час зазначене Положення не втратило чинності, але слід зазначити, що вимоги зазначені в статті 11 Положення також викладені у статті 135-1 КЗпП.

Відповідно до статті 135-1 КЗпП договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність може укладатися при наявності одночасно двох умов:

  • наявність посади, яку працівник займає, або роботи, яку він виконує, у зазначеному Переліку;
  • виконання обов’язків за посадою, виконання роботи відповідно до професії має бути безпосередньо зв’язане із зберіганням, обробкою, продажем, перевезенням довірених працівникам цінностей.

За інформацією з сайту ДФС

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14280

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9895

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13030

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді