Казначейство попереджає, зупиняє операції з коштами та штрафує

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

В межах повноважень, передбачених статтею 112 Бюджетного кодексу України (БК), за порушення бюджетного законодавства органи Казначейства застосовують до учасників бюджетного процесу заходи впливу визначені статтею 117 БК.

Казначейство попереджає, зупиняє операції з коштами та штрафує

Так, у січні—березні 2020 року за оперативними даними попереджено 6153 порушення бюджетного законодавства, допущених розпорядниками та одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів на загальну суму 5232,6 млн грн, у т. ч.:

  • державний бюджет:
    • у процесі взяття або реєстрації зобов’язань, фінансових зобов’язань надано 1109 попереджень на загальну суму 2904,7 млн грн;
    • при прийнятті до виконання платіжних доручень — 106 попереджень на загальну суму 5,7 млн грн;
  • місцеві бюджети:
    • у процесі взяття або реєстрації зобов’язань, фінансових зобов’язань надано 4634 попереджень на загальну суму 2201,0 млн грн;
    • при прийнятті до виконання платіжних доручень — 304 попередження на загальну суму 121,2 млн грн.

В процесі подання кошторисів та інших документів, що застосовуються при виконанні бюджету, у разі недотримання порядків відкриття (закриття) рахунків, подання фінансової і бюджетної звітностей та інших випадках порушення бюджетного законодавства по державному та місцевих бюджетах надано 4632 попередження на суму 111 571,8 млн грн.

Окрім, цього органами Казначейства оформлено 988 протоколів про порушення бюджетного законодавства та складено 941 розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, з них:

  • при виконанні державного бюджету — 308 протоколів та 262 розпорядження;
  • при виконанні місцевих бюджетів — 680 протоколів та 679 розпоряджень.

За інформацією Казначейства

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
159059

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
69205

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
14359

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
35013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді