Казначейство попереджає, зупиняє операції з коштами та штрафує

ТЕСТ для бухгалтера: Як організувати і оплатити роботу у період карантину

В межах повноважень, передбачених статтею 112 Бюджетного кодексу України (БК), за порушення бюджетного законодавства органи Казначейства застосовують до учасників бюджетного процесу заходи впливу визначені статтею 117 БК.

Казначейство попереджає, зупиняє операції з коштами та штрафує

Так, у січні—березні 2020 року за оперативними даними попереджено 6153 порушення бюджетного законодавства, допущених розпорядниками та одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів на загальну суму 5232,6 млн грн, у т. ч.:

 • державний бюджет:
  • у процесі взяття або реєстрації зобов’язань, фінансових зобов’язань надано 1109 попереджень на загальну суму 2904,7 млн грн;
  • при прийнятті до виконання платіжних доручень — 106 попереджень на загальну суму 5,7 млн грн;
 • місцеві бюджети:
  • у процесі взяття або реєстрації зобов’язань, фінансових зобов’язань надано 4634 попереджень на загальну суму 2201,0 млн грн;
  • при прийнятті до виконання платіжних доручень — 304 попередження на загальну суму 121,2 млн грн.

В процесі подання кошторисів та інших документів, що застосовуються при виконанні бюджету, у разі недотримання порядків відкриття (закриття) рахунків, подання фінансової і бюджетної звітностей та інших випадках порушення бюджетного законодавства по державному та місцевих бюджетах надано 4632 попередження на суму 111 571,8 млн грн.

Окрім, цього органами Казначейства оформлено 988 протоколів про порушення бюджетного законодавства та складено 941 розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, з них:

 • при виконанні державного бюджету — 308 протоколів та 262 розпорядження;
 • при виконанні місцевих бюджетів — 680 протоколів та 679 розпоряджень.

За інформацією Казначейства

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100250

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40765

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
68107

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3777

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді