Ви маєте право закуповувати ліки не за Нацпереліком

У січні 2018 року набрав чинності новий Національний перелік основних лікарських засобів (далі — Нацперелік). Тож уже цьогоріч кожен лікувальний заклад зобов’язаний на 100% забезпечити кожного громадянина України ліками із цього списку безкоштовно.

У Нацпереліку перераховані ліки, які потрібно закупити та надати пацієнту в першу чергу, однак він не обмежує закупівлі інших зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Щоправда, за однієї умови — медичний заклад спершу має закупити ті ліки за Нацпереліком, що стосуються його профілю в лікуванні.

Нове у закупівлі ліків та медичних виробів

Закуповувати медикаменти і за Нацпереліком, і поза ним медзаклади мають, виходячи з місячної потреби.

Нагадаємо, Національний перелік основних лікарських засобів — це перелік міжнародних непатентованих назв препаратів, які рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я для лікування найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб. Нині цей перелік містить 427 діючих речовин.

Дешевше, ніж закупили: чи можна змінити договір

До 2019 року Нацперелік поступово доповнюватимуть лікарськими засобами і формуватимуть єдиний перелік ліків, на якому базуватимуться закупівлі. Після цього Нацперелік переглядатимуть щорічно.

Зустрінемось у суді, або Якщо замовник змінює умови договору закупівлі

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3901

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35189

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5889

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29460

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді