Ви маєте право закуповувати ліки не за Нацпереліком

У січні 2018 року набрав чинності новий Національний перелік основних лікарських засобів (далі — Нацперелік). Тож уже цьогоріч кожен лікувальний заклад зобов’язаний на 100% забезпечити кожного громадянина України ліками із цього списку безкоштовно.

У Нацпереліку перераховані ліки, які потрібно закупити та надати пацієнту в першу чергу, однак він не обмежує закупівлі інших зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Щоправда, за однієї умови — медичний заклад спершу має закупити ті ліки за Нацпереліком, що стосуються його профілю в лікуванні.

Нове у закупівлі ліків та медичних виробів

Закуповувати медикаменти і за Нацпереліком, і поза ним медзаклади мають, виходячи з місячної потреби.

Нагадаємо, Національний перелік основних лікарських засобів — це перелік міжнародних непатентованих назв препаратів, які рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я для лікування найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб. Нині цей перелік містить 427 діючих речовин.

Дешевше, ніж закупили: чи можна змінити договір

До 2019 року Нацперелік поступово доповнюватимуть лікарськими засобами і формуватимуть єдиний перелік ліків, на якому базуватимуться закупівлі. Після цього Нацперелік переглядатимуть щорічно.

Зустрінемось у суді, або Якщо замовник змінює умови договору закупівлі

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
3559

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
34673

Спрощені закупівлі – алгоритм роботи

Спрощені закупівля – це вид закупівель, що є результатом нормативного урегулювання допорогових закупівель. Головними ознаками спрощеної процедури закупівлі є необтяжливий алгоритм проведення та мінімальна кількість документів, які мають надати учасники. А звідси – можливість швидко закупити необхідні товари, роботи чи послуги.
5597

Посадова інструкція фахівця з публічних закупівель

Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
29041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді