Ви маєте право закуповувати ліки не за Нацпереліком

У січні 2018 року набрав чинності новий Національний перелік основних лікарських засобів (далі — Нацперелік). Тож уже цьогоріч кожен лікувальний заклад зобов’язаний на 100% забезпечити кожного громадянина України ліками із цього списку безкоштовно.

У Нацпереліку перераховані ліки, які потрібно закупити та надати пацієнту в першу чергу, однак він не обмежує закупівлі інших зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Щоправда, за однієї умови — медичний заклад спершу має закупити ті ліки за Нацпереліком, що стосуються його профілю в лікуванні.

Нове у закупівлі ліків та медичних виробів

Закуповувати медикаменти і за Нацпереліком, і поза ним медзаклади мають, виходячи з місячної потреби.

Нагадаємо, Національний перелік основних лікарських засобів — це перелік міжнародних непатентованих назв препаратів, які рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я для лікування найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб. Нині цей перелік містить 427 діючих речовин.

Дешевше, ніж закупили: чи можна змінити договір

До 2019 року Нацперелік поступово доповнюватимуть лікарськими засобами і формуватимуть єдиний перелік ліків, на якому базуватимуться закупівлі. Після цього Нацперелік переглядатимуть щорічно.

Зустрінемось у суді, або Якщо замовник змінює умови договору закупівлі

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4759

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1481

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5905

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4753

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді