НБУ: змінено правила організації інкасації

Постановою №64, яка набула чинності сьогодні, 21 травня, НБУ уточнив правила організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні.

Hello, IBAN! Як жити за новим стандартом

НБУ: змінено правила організації інкасації

Зокрема, Нацбанк передбачив можливість перевезення валютних цінностей непанцерованим оперативним автотранспортом, обладнаним системами, які забезпечують захист цінностей та пошкоджують вкладені цінності у разі несанкціонованого доступу до них.

Також встановлено можливість використання непанцерованого автотранспорту для доставки розмінних, обігових, пам'ятних та ювілейних монет в обсягах до 100 мінімальних заробітних плат із використанням захисту вогнепальною зброєю.

Залишок коштів у інвалюті: як облікувати курсові різниці та відзвітувати до Казначейства

НБУ додатково уніфікував супровідні документи, що використовуються під час інкасації та перевезення валютних цінностей. Банки, юридичні особи, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації, мають право до 21.11.2020 р. використовувати форми супровідної відомості до сумки з готівкою та супровідного касового ордера до сумки з валютними цінностями старого зразка, без урахування нотацій.

За інформацією з сайту НБУ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
686

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263444

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3100

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді