Звільнений за власним бажанням: чи можна одразу отримувати допомогу по безробіттю?

Працівники, які звільнились з останнього місця роботи в період карантину за власним бажанням і стають на облік в службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного.

Зразок наказу про надання матеріальної допомоги

Звільнений за власним бажанням: чи можна одразу отримувати допомогу по безробіттю?

Тобто, на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде.

Це сталося завдяки Закону № 553, який діє із 18.04.2020 р.

Тому на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватись вимоги про відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину становить 1 тис. грн на місяць. Максимальний розмір не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2020 року - 2102 гривні), тобто не більше 8 408 грн на місяць.

За інформацією з сайту Держпраці

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
8734

Звільнення працівників у воєнний час – зразки документів

Запровадження воєнного стану та збройна агресія призвели до збільшення частоти звільнення працівників у бюджетних установах з причин їх смерті, тривалої відсутності чи через знищення майна установ. Розглянемо детально ці процедури звільнення та які документи потрібно видати при цьому.
43371

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
229808

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
66046

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
123149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді