Працівники, які звільнились з останнього місця роботи в період карантину за власним бажанням і стають на облік в службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного.
Зразок наказу про надання матеріальної допомоги

Тобто, на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде.
Це сталося завдяки Закону № 553, який діє із 18.04.2020 р.
Тому на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватись вимоги про відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.
Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину становить 1 тис. грн на місяць. Максимальний розмір не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2020 року - 2102 гривні), тобто не більше 8 408 грн на місяць.
За інформацією з сайту Держпраці
Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
Розповідаємо про звільнення працівника у 2025 році. Покрокова інструкція, зразки документів, повідомлення, підстави для звільнення, особливості воєнного часу для бюджетних установ — пояснює експерт.
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації