Держпраці роз’яснило, що роботодавець може надавати щорічну відпустку у стислі строки, тобто коли працівник скористається нею в період, відмінний від зазначеного у графіку відпусток.

Такі випадки мають бути поодинокими та виключними. Для виплати відпускних роботодавець та працівник узгоджують строк їх виплати згідно статтею 7 Конвенції МОП «Про оплачувані відпустки» від 24.06.1970 № 132: «Суми за час відпустки виплачують до відпустки, якщо про інше не домовилися працівник і роботодавець».
У зв’язку з цим, у разі необхідності отримання щорічної відпустки (або її частини) у стислі строки в заяві про надання відпустки працівник має зазначити термін отримання відпускних, узгоджений між ним та роботодавцем. На цьому також наголошувало і Мінпраці (лист від 05.01.2012 № 7/13/133-12). Роботодавець у наказі про надання щорічної відпустки також зазначає узгоджений строк/термін для виплати відпускних.
За інформацією ГУ Держпраці у Запорізькій області
Коли піти у відпустку, щоб одержати більше грошей? На допомогу — корисна табличка
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску