Відпустка не за графіком — у стислі строки: що з відпускними

Держпраці роз’яснило, що роботодавець може надавати щорічну відпустку у стислі строки, тобто коли працівник скористається нею в період, відмінний від зазначеного у графіку відпусток.

Відпустка не за графіком — у стислі строки: що з відпускними

Такі випадки мають бути поодинокими та виключними. Для виплати відпускних роботодавець та працівник узгоджують строк їх виплати згідно статтею 7 Конвенції МОП «Про оплачувані відпустки» від 24.06.1970 № 132: «Суми за час відпустки виплачують до відпустки, якщо про інше не домовилися працівник і роботодавець».

У зв’язку з цим, у разі необхідності отримання щорічної відпустки (або її частини) у стислі строки в заяві про надання відпустки працівник має зазначити термін отримання відпускних, узгоджений між ним та роботодавцем. На цьому також наголошувало і Мінпраці (лист від 05.01.2012 № 7/13/133-12). Роботодавець у наказі про надання щорічної відпустки також зазначає узгоджений строк/термін для виплати відпускних.

За інформацією ГУ Держпраці у Запорізькій області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71463

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131830

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347744

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді