Мінсоцполітики: проект накопичувальних пенсій запрацює з 2021 року

Мінсоцполітики розробило проект про професійний накопичувальний пенсійний рівень.

Скачати зразок довідки про страховий стаж

Мінсоцполітики: проект накопичувальних пенсій запрацює з 2021 року

Як зазначив Денис Шмигаль, ідея і концепція такого реформування вже відпрацьована. Для України це неминучість – рухатися в пенсійну систему з накопичувальними фондами. Демографічна ситуація в країні має вигляд ромба. Сьогодні мало дітей, відносно багато населення продуктивного віку і пенсіонери. Через 15 років частина людей продуктивного віку стануть пенсіонерами, а та мала кількість дітей стане продуктивного віку і ми отримаємо пропорцію двоє на одного.

НЕ ПРОПУСТІТЬ Звіт про виконання державного замовлення: особливості

Прем’єр зауважив, що пенсійну реформу розроблено, і Уряд знає як її починати. Обговорюється такий варіант: 2% від теперішнього ЄСВ виділять в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для фірми ні для людини, і ще 2% з ПДФО. Ці 4% дають змогу в сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати 1 млн грн.

Буде три варіанти отримання пенсії. Взяти одразу, тобто при досягненні пенсійного віку всю суму. Другий варіант – розтермінування виплат на 5-10 років. Третій варіант – це довічне утримання, там теж буде певна фіксована сума. Це виходить такий собі пенсійний депозит, де частину забезпечує держава, другу частину може докладати сама людина.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47945

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
70420

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
62635

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
77781

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді