Держпраці роз’яснює: працівник має право продовжити або оформити відпустку без збереження зарплати на період дії карантину, незважаючи на пом’якшувальні заходи.
ЗРАЗОК Заяви за свій рахунок через карантин

Адже згідно п. 1 постанови КМУ від 20.05.2020 р. № 392 карантин у всіх регіонах України продовжили до 22 червня 2020 року.
І хоча наразі маємо так званий адаптивний карантин, за яким облдержадміністрації поетапно можуть пом'якшувати карантинні обмеження, все ж сам карантин триває й надалі.
Суміщення посад: що з відпусткою
Це значить, що працівник має право продовжити або оформити відпустки без збереження зарплати на період встановлення карантину, тобто до 22 червня 2020 року.
І відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України "Про відпустки" від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР вона не буде враховуватися в загальну тривалість відпустки.
За інформацією з сайту Держпраці
Програма ✒️: Що потрібно знати про відпустки під час карантину ► Хто має право на оплачувані відпустки ►Види відпусток та їх тривалість ► Як визначити розрахунковий період ►Які види заробітку врахувати в середній вид заробіток ► Як розрахувати суму відпускних ⚡️Усі зареєстовані учасники отримають СЕРТИФІКАТ.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Щоб заява на відпустку без збереження зарплати не створила труднощів – скористайтеся зразком зі статті. Швидко та без помилок заповніть її за прикладом та підказками від експерта.
Як оформити достроковий вихід із відпустки без збереження зарплати? Покажемо на зразках заяви працівника та наказу про вихід з відпустки без збереження зарплати
Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.