Проведення огляду бюджетних витрат, через карантинні заходи, перенесено на більш пізні строки. Таке рішення 27 травня 2020 року було прийнято на засіданні КМУ.
Держбюджет-2020: дев’ять таблиць для розрахунків

Огляди витрат проводять спеціально створені робочі групи, до складу яких входять представники відповідних розпорядників бюджетних коштів та Мінфіну, а також незалежні експерти.
Робочі групи мають проаналізувати сфери та напрацювати не менше двох варіантів досягнення цілі огляду у відповідній сфері.
Планувалось, що звіти будуть подані Уряду до 1 грудня поточного року, проте через карантинні заходи, цей термін подовжено до 1 березня 2021 року.
НЕ ПРОПУСТІТЬ Звіт про виконання державного замовлення: особливості
Крім того, рішенням Уряду змінено строк подання звітів розпорядниками бюджетних коштів, які не провели огляди в 2019 році (Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я та Міністерство енергетики та захисту довкілля). Завершити роботу над звітами та надати їх Уряду необхідно в тримісячний строк з дня відміни карантину.
За інформацією з Урядового порталу
У яких розмірах і на який термін керівник установи має право встановлювати надбавки працівникам — дізнаєтеся зі статті
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.