Мінфін роз’яснив, що головний розпорядник бюджетних коштів може прийняти рішення про те, що розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та їхні одержувачі оплачуватимуть товари, роботи і послуги після їх отримання.
Як призначити уповноважену особу та організувати закупівлі за новими правилами
В листі №04320 Міністерство фінансів дає пояснення щодо застосування Постанови №1070 щодо попередньої оплати товарів за бюджетні кошти.
1. Постанова №1070 не визначає норм стосовно розробки головними розпорядниками положення щодо попередньої оплати, а також стосовно рішень організаційно-розпорядчого характеру, листів тощо. Проте в ньому може міститися:
- конкретний перелік товарів, під час закупівлі яких може здійснюватися попередня оплата з огляду на особливості виконання бюджетних програм;
- розмір попередньої оплати (від 1 % до 100 %);
- строк попередньої оплати (може бути менший строку, визначеного у постанові № 1070);
- кількість платежів з попередньої оплати;
- обов'язковість поставки товару у тому бюджетному періоді, коли здійснено попередню оплату, чи в наступному (матиме наслідок утворення дебіторської заборгованості, у т. ч. на кінець поточного бюджетного періоду).
8 практичних порад, як скласти тендерну документацію
2. Враховуючи те, що порушення контрагентами договорів із одержувачами бюджетним коштів є незворотними у часі, аби не допустити надалі порушень при попередній оплаті, така оплата контрагентам-порушникам має здійснюватися після отримання відповідних товарів.
3. Постанова №1070 не визначає порядок забезпечення коштами працівників, які направляються у відрядження.
Вища школа Закупівельника — це ваше місце серед ТОП-закупівельників України
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.