Державний банк «Ощадбанк» уклав договір на 56,24 мільйони гривень з компанією «Світ ІТ» щодо закупівлі послуг, пов’язаних із програмним забезпеченням.
Перевірте, чи підтвердив ваш майданчик відповідність системи захисту інформації
Угоду підписали 27 травня. Відповідно до звіту, опублікованого замовником, до березня 2021 року фірма «Світ ІТ» повинна надати та впровадити систему виявлення та автоматичного реагування на кіберзагрози Fidelis Elevate.
При цьому з жовтня 2017 року правоохоронці розслідують розтрату коштів посадовцями «Ощадбанку» за участі низки компаній, з-поміж яких «Світ ІТ». А банк знову звертається до послуг цієї компанії.
Як з’ясували слідчі, «Ощадбанк» упродовж 2014-2017 років закупив програмного забезпечення та іншого обладнання на понад 550 мільйонів гривень за завищеними на 25-30 відсотків цінами. Серед компаній, у яких державний банк купував послуги та товари, за даними слідства, була фірма «Світ ІТ».
За інформацією з сайту Dozorro
За Законом про публічні закупівлі тільки уповноважена особа має проводити спрощені закупівлі. У замовника поки що немає потреби в спрощеній закупівлі. Чи потрібно її призначати зараз? ►Усі зареєстровані учасники отримають СЕРТИФІКАТ ► Кількість місць обмежена! ► Устигніть зареєструватися!
Мінекономіки роз’яснило (лист від 21.06.2023 № 33-11/282) особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.
Чи мають право аудитори вимагати, щоб замовник розірвав договір про закупівлю? Що робити в такій ситуації — покажемо на прикладах із судової практики.
Моніторинг закупівлі може початися внаслідок спрацювання ризик-індикаторів, які визначаються системою в автоматичному режимі на основі закладених алгоритмів. Індикатори ризиків допомагають Держаудитслужбі відібрати ті процедури закупівлі, у яких замовники припустилися порушення або ж потенційно можуть це зробити. Далі — такі процедури досліджують аудитори під час моніторингу закупівель та приймають остаточне рішення.
До вашої уваги приклади висновків аудиторів, коли тендерна документація не відповідає вимогам Закону; супровідні документи містять помилки; процедура закупівлі вибрана неправомірно. Аналізуйте і не повторюйте порушень
Який орган здійснює перевірки закупівель та як державні аудитори їх проводять - про це детальніше.