Як часто Ви шукаєте потрібну інформацію? Як довго чекаєте на корисну пораду? Редакція «Держзакупівель» вирішила зберегти ваш час і підібрала ТРИ корисні поради в консультаціях держорганів.
1. Щодо закупівлі продуктів харчування та кейтерингових послуг
Не встановлюйте додаткові вимоги до кваліфікації. Через них чимало виробників не беруть участь у закупівлі. А саме вони могли б запропонувати нижчу ціну або вищу якість.
Читати повний текст поради
2. Щодо формальних помилок
Використовуйте самостійно сформований опис і приклади формальних (несуттєвих) помилок — поки немає переліку формальних помилок від Мінекономіки.
Читати повний текст поради
3. Щодо допорогових закупівель, завершених після 19 квітня
Завершувати за старим порядком можна лише ті процедури закупівель, які передбачала стаття 12 старої редакції Закону про публічні закупівлі. А не допорогові закупівлі.
Читати повний текст поради
За Законом про публічні закупівлі тільки уповноважена особа має проводити спрощені закупівлі. У замовника поки що немає потреби в спрощеній закупівлі. Чи потрібно її призначати зараз? ►Усі зареєстровані учасники отримають СЕРТИФІКАТ ► Кількість місць обмежена! ► Устигніть зареєструватися!
А також — перевірте наявність у працівника реального чи потенційного конфлікту інтересів. Якщо його не можна врегулювати в інший спосіб, передбачений антикорупційним законом, з таким працівником роботодавець може розірвати трудовий договір.
Читати, яка норма КЗпП дає таке право
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.