ФСС компенсує працівникам заробіток, втрачений через карантин

Фонд соціального страхування України зазначив, що крім звичних виплат лікарняних, він надає допомогу за додатковими страховими випадками. Йдеться про компенсацію працівникам втраченого заробітку за період ізоляції від COVID-19.

Скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування

ФСС компенсує працівникам заробіток, втрачений через карантин

З 15.05.2020 р. діють зміни до Інструкції № 455. Вони передбачають видачу листків непрацездатності застрахованим особам на період, коли працівник перебуває у спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під меднаглядом у зв'язку з протидією COVID-19. Тож працівнику мають оплатити такі лікарняні (відповідну гарантію встановив Закон № 533).

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Щоб отримати від Фонду компенсацію втраченого за період ізоляції від COVID-19 заробітку, працівник має у телефонному режимі звернутись до свого сімейного лікаря. Якщо він контактував з хворим, але сам не має діагнозу COVID-19, лікар відкриє лікарняний листок у зв'язку з ізоляцією з кодом непрацездатності 11. На сьогодні врегульовано можливість зробити це в дистанційному режимі, тож застрахована особа не має потреби йти до лікарні.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71419

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131798

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13889

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді