Як рахувати доплату до мінімалки, коли донараховують виплати за попередні періоди

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили, як донараховувати виплати за попередні періоди при забезпеченні рівня мінімальної заробітної плати.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати відповідно до статті 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують:

  • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я;
  • доплати за роботу в нічний та надурочний час;
  • доплати за роз'їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

Решту виплат, нарахованих працівнику за відпрацьований час, включають до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Не враховують до зарплати для забезпечення її мінімального рівня і виплати за невідпрацьований час, зокрема, оплату:

  • оплату за час простою, днів відпустки, тимчасової непрацездатності;
  • суми матеріальної допомоги тощо.

Якщо ж працівнику, який виконав місячну (годинну) норму праці, виправляють чи донараховують певні виплати, проведені у попередні місяці, їх слід нараховувати понад розмір заробітної плати за цей місяць.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 17.05.2017 №1452/0/101-17

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
147334

Зарплатні відомості – ЗРАЗКИ та бланки

У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
56108

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5168

Терміни виплати зарплати

За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.
15568

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді