Як рахувати доплату до мінімалки, коли донараховують виплати за попередні періоди

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили, як донараховувати виплати за попередні періоди при забезпеченні рівня мінімальної заробітної плати.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати відповідно до статті 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують:

  • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я;
  • доплати за роботу в нічний та надурочний час;
  • доплати за роз'їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

Решту виплат, нарахованих працівнику за відпрацьований час, включають до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Не враховують до зарплати для забезпечення її мінімального рівня і виплати за невідпрацьований час, зокрема, оплату:

  • оплату за час простою, днів відпустки, тимчасової непрацездатності;
  • суми матеріальної допомоги тощо.

Якщо ж працівнику, який виконав місячну (годинну) норму праці, виправляють чи донараховують певні виплати, проведені у попередні місяці, їх слід нараховувати понад розмір заробітної плати за цей місяць.

Джерело: лист Мінсоцполітики від 17.05.2017 №1452/0/101-17

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215648

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403424

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250809

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167917

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді