Як зараховують до стажу роботи період догляду за дитиною

Мінсоцполітики офіційно роз’яснило, як з огляду на пенсійну реформу зараховуватиметься період догляду за дитиною до стажу роботи.

До страхового стажу зараховують періоди:

  • коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню;
  • за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Інші періоди трудової діяльності, у т. ч. які враховувалися до трудового стажу для призначення пенсії до 01.01.2004, зараховують в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

До 01.01.2004 до трудового стажу зараховували всі періоди перебування у трудових відносинах, у т. ч. час відпусток:

  • у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • для догляду за дитиною віком 3 років;
  • для догляду за дитиною згідно з медичним висновком, але не більш як до досягнення дитиною 6-річного віку.

Окрім цього, до трудового стажу зараховували час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Із 01.01.2004 час догляду за дитиною віком до 3 років зараховують до страхового стажу матері лише тоді, коли вона:

  • доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

З 01.01.2005 внески за ці періоди сплачуються за рахунок коштів державного бюджету. Внески за періоди перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами сплачують з 1 липня 2013 року.

Окрім цього, як передбачено останніми законодавчими змінами, під час визначення права на призначення пенсії за віком враховують, зокрема, періоди перебування:

  • у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами — з 01.01.2004 по 30.06.2013 включно;
  • у відпустці для догляду за дитиною віком до 6 років — з 01.01.2004 до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною віком до 3 років.

Джерело: сайт Міністерства соціальної політики України

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53172

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8259

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5861

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді