Одержувачі бюджетних коштів на бюджетних документах можуть не проставляти печатки

Мінфін наказом від 06.09.2017 № 743 відкоригував окремі форми документыв, що застосовуються в процесі виконання бюджету, додавши положення про необов’язкову наявність на них печатки.

Відтак документи, що застосовуються в процесі виконання бюджету і затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2002 № 57, приведено у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами — підприємцями» від 23.03.2017 № 1982-VIII.

Зокрема, нове речення: «Наявність або відсутність відбитка печатки одержувачів бюджетних коштів на документі відповідно до законодавства не є обов'язковою» з’явиться у:

  • формі плану використання бюджетних коштів у виносці «**» після першого речення;
  • додатку 9 «Довідка про зміни до плану використання бюджетних коштів» до Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України у виносці «**» після першого речення.

Косметичних змін зазнали тексти про осіб, які мають підписувати документи. Встановлено, що зміни до розпису підписують:

  • керівник відповідного структурного підрозділу Мінфіну або особа, яка виконує його обов’язки, а в разі внесення змін до розпису за спеціальним фондом за рахунок залишку коштів за іншими надходженнями візуються заступниками міністра відповідно до розподілу обов’язків і державним секретарем у межах його компетенції;
  • директор Департаменту державного бюджету Мінфіну чи особа, яка виконує його обов’язки.

У додатках 1-6, 15 до Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України проставлятиме підпис «керівник відповідного структурного підрозділу» (раніше — «директор відповідного структурного підрозділу»).

Наказ Мінфіну від 06.09.2017 № 743 набере чинності з дня його офіційного опублікування.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт приймання-передачі транспортного засобу

Коли установа безоплатно отримує чи передає авто, здає його в оренду, відправляє або забирає з ремонту тощо, вона складає акт приймання-передачі транспортного засобу. Форми актів різняться залежно від мети передачі транспортного засобу. Розглянемо, у яких випадках і за якою формою складати ці акти.
54803

Облік використання робочого часу

Положення про облік використання робочого часу працівників розробляють з метою впорядкувати облік використання робочого часу працівниками установи, підвищити відповідальність керівників структурних підрозділів за достовірність відомостей у табелях обліку використання робочого часу, нарахування зарплати працівникам, посилити трудову дисципліну.
7091

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету 2025

Складають паспорт бюджетної програми місцевого бюджету усі головні розпорядники за коштами місцевого бюджету. Розкажемо про особливості заповнення, внесення змін та термін затвердження.
53678

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
127006

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді