Одержувачі бюджетних коштів на бюджетних документах можуть не проставляти печатки

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінфін наказом від 06.09.2017 № 743 відкоригував окремі форми документыв, що застосовуються в процесі виконання бюджету, додавши положення про необов’язкову наявність на них печатки.

Відтак документи, що застосовуються в процесі виконання бюджету і затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2002 № 57, приведено у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами — підприємцями» від 23.03.2017 № 1982-VIII.

Зокрема, нове речення: «Наявність або відсутність відбитка печатки одержувачів бюджетних коштів на документі відповідно до законодавства не є обов'язковою» з’явиться у:

  • формі плану використання бюджетних коштів у виносці «**» після першого речення;
  • додатку 9 «Довідка про зміни до плану використання бюджетних коштів» до Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України у виносці «**» після першого речення.

Косметичних змін зазнали тексти про осіб, які мають підписувати документи. Встановлено, що зміни до розпису підписують:

  • керівник відповідного структурного підрозділу Мінфіну або особа, яка виконує його обов’язки, а в разі внесення змін до розпису за спеціальним фондом за рахунок залишку коштів за іншими надходженнями візуються заступниками міністра відповідно до розподілу обов’язків і державним секретарем у межах його компетенції;
  • директор Департаменту державного бюджету Мінфіну чи особа, яка виконує його обов’язки.

У додатках 1-6, 15 до Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України проставлятиме підпис «керівник відповідного структурного підрозділу» (раніше — «директор відповідного структурного підрозділу»).

Наказ Мінфіну від 06.09.2017 № 743 набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78731

Зразок положення про оплату праці: скачайте

У статті — зразок положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства. Скористайтеся прикладом і складіть власне положення без помилок.
70794

Цивільно-правовий договір 2025: зразок, помилки, оподаткування

Укладіть цивільно-правовий договір правильно за зразком. Які формулювання обрати, як нараховувати податки, що з лікарняними, чим договір ЦПХ відрізняється від трудового договору — розповідає експерт у статті.
377707

Колективний договір: зразок, строк дії, поради

Колективний договір — обов’язковий документ для бюджетної установи. Як правильно його укласти у 2025 році, хто його підписує, що в колективному договорі перевіряють ревізори? У статті — зразок та роз’яснення від експерта.
43151

Посадова інструкція бухгалтера бюджетної установи — зразок

Прийняли на роботу нового бухгалтера? Ознайомте його з посадовими обов’язками, правами та відповідальністю. Для цього скачайте актуальний зразок посадової інструкції бухгалтера бюджетної установи
87224

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді