Одержувачі бюджетних коштів на бюджетних документах можуть не проставляти печатки

Мінфін наказом від 06.09.2017 № 743 відкоригував окремі форми документыв, що застосовуються в процесі виконання бюджету, додавши положення про необов’язкову наявність на них печатки.

Відтак документи, що застосовуються в процесі виконання бюджету і затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2002 № 57, приведено у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами — підприємцями» від 23.03.2017 № 1982-VIII.

Зокрема, нове речення: «Наявність або відсутність відбитка печатки одержувачів бюджетних коштів на документі відповідно до законодавства не є обов'язковою» з’явиться у:

  • формі плану використання бюджетних коштів у виносці «**» після першого речення;
  • додатку 9 «Довідка про зміни до плану використання бюджетних коштів» до Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України у виносці «**» після першого речення.

Косметичних змін зазнали тексти про осіб, які мають підписувати документи. Встановлено, що зміни до розпису підписують:

  • керівник відповідного структурного підрозділу Мінфіну або особа, яка виконує його обов’язки, а в разі внесення змін до розпису за спеціальним фондом за рахунок залишку коштів за іншими надходженнями візуються заступниками міністра відповідно до розподілу обов’язків і державним секретарем у межах його компетенції;
  • директор Департаменту державного бюджету Мінфіну чи особа, яка виконує його обов’язки.

У додатках 1-6, 15 до Інструкції про складання і виконання розпису Державного бюджету України проставлятиме підпис «керівник відповідного структурного підрозділу» (раніше — «директор відповідного структурного підрозділу»).

Наказ Мінфіну від 06.09.2017 № 743 набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2025 — бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
177002

Наказ про відрядження директора: зразок

Стаття містить поради щодо правильного складання наказу про відрядження директора, рекомендації щодо уникнення помилок у формулюваннях, а також зразок наказу, який допоможе оформити відрядження керівника бюджетної установи без помилок
42022

Дефектний акт: зразок

Коли складається дефектний акт та хто може обстежити об’єкт щодо наявності дефектів. Експерт пояснює в деталях та надає дефектний акт – зразок 2024.
114836

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку
45046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді