Реєстрація платником ПДВ: коли ДПС має право відмовити

Останнім часом збільшилась кількість надання платниками податків області неякісних матеріалів для реєстрації в якості платників ПДВ, внаслідок чого фахівці ДПС вимушені відмовляти суб’єктам господарювання у включенні їх до Реєстру платників ПДВ.

Оновлений реєстр від ДПС

Реєстрація платником ПДВ: коли ДПС має право відмовити

За результатами проведеного аналізу щодо розгляду Реєстраційних заяв платника ПДВ за ф. №1-ПДВ за травень - червень 2020 р. встановлено, що основними причинами для відмови у включенні суб’єкта господарювання до Реєстру платників ПДВ стали:

1. У поданій заяві на реєстрацію платником ПДВ не зазначено обов’язкові реквізити, а саме:

  • відсутня особа, яка подає заяву;
  • відсутня дата підписання заяви;
  • заява не підписана заявником.

2. Платника вже включено до Реєстру платників ПДВ.

⚡️ УВАГА!!! Знижка на передплату «Головбух: Бюджет» до 40%!

3. Не дотримано строки подачі заяви при добровільній реєстрації, встановлені пп. 183.3 ПКУ та в заяві зазначена бажана дата реєстрації, що не відповідає вимогам пп. 183.5 ПКУ, а саме не відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку.

    4. Реєстраційну заяву за ф. №1-ПДВ надіслано поштою, у зв’язку з чим порушено вимоги пп. 183.7 ПКУ. А саме, для включення до реєстру платників ПДВ, Реєстраційна заява за формою №1-ПДВ як платника податку подається до контролюючого органу засобами електронного зв'язку в електронній формі.

    Оновлення для ППЗ «Фіндокументи» (Payments)

    5. Надано недостовірну інформацію щодо причини реєстрації, а саме платником вказано причину добровільної реєстрації відповідно до вимог п. 182.1 ПКУ однак, відповідно до інформації Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб, він є платником єдиного податку 3 групи зі ставкою 5 відсотків.

    6. При поданні реєстраційної заяви платником не надано контролюючому органу документи щодо підтвердження достовірності відомостей про відповідність особи вимогам, визначеним пп. 181.1 ПКУ, а саме документальне підтвердження сукупного перевищення загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, за останні 12 календарних місяців 1 млн гривень.

    За матеріалами з сайту ДПС

    вебінар про перевірки ревізорів

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Плата за землю: приклад заповнення декларації

    Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
    47620

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді