Організація роботи бухгалтерської служби

Тепер прожитковий мінімум рахуйте на рівні:
- загальний показник на одну особу в розрахунку на місяць - 2118 грн;
- для дітей віком до 6 років - 1859 грн;
- для дітей віком від 6 до 18 років - 2318 грн;
- для працездатних осіб - 2197 грн;
- для осіб, які втратили працездатність, - 1712 грн.
При цьому мінімальна зарплата в місячному розмірі - 4723 грн (у погодинному розмірі - 28,31 грн) не змінюється впродовж 2020 року.
-40% на вартість навчання Експрес-курс для керівників та фахівців бухгалтерської служби
Аналогічно мінімальний посадовий оклад установлюють в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, тобто на весь 2020 рік його мінімальний рівень - 2102 грн.
Відповідно до змін розміру прожиткового мінімуму з 1 липня також зростуть:
- розмір оплати праці, який індексують;
- допомога по безробіттю;
- мінімальний розмір аліментів;
- плата за видачу ліцензії.
Потрібно розрахувати зарплату за погодинною оплатою праці у 2025 році? У статті — формула, приклад нарахування, роз’яснення щодо мінімальної зарплати, бази ЄСВ та погодинної оплати викладачів.
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.