Механізм, форму повідомлення про зміну істотних умов праці та форму погодження працівника чи його відмови продовжувати роботу в нових умовах законодавство про працю не передбачає.
Як узгодити штатний розпис із оновленим Класифікатором професій: 6 таблиць
У зв’язку з цим окремі працівники можуть не погоджуватись перейти на нову роботу чи відмовляти підписати повідомлення.
Якщо ж виник трудовий спір, роботодавець повинен мати докази про вчасне повідомлення працівника або про відмову працівника продовжувати роботу на нових умовах.
Доказами можуть бути:
- письмове повідомлення працівника про заплановані зміни з підписом останнього про ознайомлення, а також письмова заява працівника, що він відмовляється продовжувати роботу у зв’язку із зміною істотних умов праці або, навпаки, згоден продовжувати роботу в нових умовах;
- відповідний акт довільної форми, ким засвідчено факт відмови працівника підписати повідомлення.
Щодо працівників, які перебувають у відпустці чи у відрядженні, пропонується направити рекомендовані листи із повідомленнями про вручення.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.