Карантин майже на фінішній прямій. Дистанційну роботу як легальний спосіб успішного функціонування установи можна використовувати й надалі.
Але є обов′язкова умова — укласти письмовий трудовий договір. Як це правильно зробити, а також як оплатити і табелювати роботу дистанційних працівників — підказав експерт. Скачайте зразок сьогодні — позбудьтеся клопоту на майбутнє.
Зразок договору на дистанційну роботу СКАЧАТИ
Наразі дистанційну роботу регулює стаття 60 КЗпП, тому норми Положення № 275 не застосовуйте.
Це хороша новина для роботодавців, адже до змін у КЗпП надомну роботу можна було запровадити тільки для осіб, які мають необхідні житлово-побутові умови. Щоб обстежити житлово-побутові умови, роботодавець створював комісію за участю представників профспілки, а за потреби — й представників санітарного та пожежного нагляду (п. 10 Положення № 275).
Нині законодавство дає працівникові право на свій розсуд обирати місце, щоб виконувати роботу, і не містить особливих вимог до нього (роз’яснення Держпраці від 07.04.2020, оприлюднене на офіційному сайті служби).
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.