Майже третину субвенції пустять на погашення місцевого боргу

Сьогодні, 02.07.2020, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 04.06.2020 № 677-IX.

Тож відсьогодні дозволено:

  • обласним радам здійснювати місцеві внутрішні запозичення;
  • кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах (далі — субвенція) спрямовувати на погашення місцевого боргу за місцевими запозиченнями, які залучили для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення та комунальної власності. На таке погашення дозволено витратити не більше 30% обсягу субвенції.

Погашення місцевого боргу коштом цієї субвенції є витратами бюджету розвитку місцевих бюджетів.

Із Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 04.06.2020 № 677-IX

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
409622

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180873

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
50215

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
23106

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді