Органи Казначейства здійснюють попередній та поточний контроль на етапі реєстрації бюджетних зобов’язань.
СКАЧАТИ Зразок положення про допорогові закупівлі
Територіальні органи Казначейства перевіряють наявність річного плану, договору про закупівлю та звіту про результати процедури закупівлі, які підтверджують процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та за результатами якої укладено договір про закупівлю. Обов'язок виписаний у п. 1 ч. 2 ст. 7 Закон України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 р. № 922-VIII.
НЕ ПРОПУСТІТЬ: типова тендерна документація
Тож перевірку зазначених вище документів органи Казначейства проводять перед реєстрацією бюджетних зобов'язань, а саме до здійснення оплати за договорами про закупівлю.
Це означає, що органи Казначейства, відповідно до покладених на них повноважень, жодним чином не можуть впливати на договірні відносини між замовниками та постачальниками товарів, робіт і послуг.
За Законом про публічні закупівлі тільки уповноважена особа має проводити спрощені закупівлі. У замовника поки що немає потреби в спрощеній закупівлі. Чи потрібно її призначати зараз? ►Усі зареєстровані учасники отримають СЕРТИФІКАТ ► Кількість місць обмежена! ► Устигніть зареєструватися!
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.