Як замовнику зазначити у звіті про договір відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Мінекономіки наголосило (лист від 07.07.2020 № 3304-04/42059-06) при оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (ЕСЗ), з позначкою «Covid-19» в ЕСЗ має також зазначатися інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, з якою замовник уклав такий договір.

Для зазначення відповідної інформації в ЕСЗ замовнику потрібно:

  • зайти на сайт ЄДР – https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch;
  • ввести в поле пошуку ЄДРПОУ підприємства, з яким було укладено договір. Перед цим слід натиснути «Юридична особа», якщо контрагентом виступає саме юридична особа;
  • для перегляду інформації про кінцевих бенефіціарних власників натисніть «Детальніше»;
  • в розділі «Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юридичної особи» скопіювати відповідну інформацію про кінцевого бенефіціарного власника;
  • додати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в звіт у поле «Примітки/Інформація про технічні та якісні характеристики товарів, робіт чи послуг» або завантажити окремим документом, скопіювавши текст із полів про бенефіціарів.

Після публікації звіту про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, з позначкою «Covid-19» дана інформація буде відображена в ньому, а значить вимоги щодо зазначення інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи — виконані.

У разі, якщо у юридичної особи відсутній кінцевий бенефіціарний власник (як наприклад у АТ «Укрпошта», де зазначено, що кінцевий бенефіціарний власник (контролер) у юридичної особи відсутній) причина відсутності — відсутні фізичні особи, які відповідають визначенню кінцевого бенефіціарного власника (контролера). За умови відсутності такої інформації про кінцевого бенефіціарного власника це поле може бути порожнім. Проте Державне підприємство «Прозорро» радить інформацію про відсутність кінцевого бенефіціарного власника також зазначати.

Із листа Мінекономіки від 07.07.2020 № 3304-04/42059-06

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1209

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
4766

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4225

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
35701

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді