Арешт рахунків не врятує від штрафу за несплату ЄСВ

Жодних обставин, які можуть слугувати підставами для відстрочення сплати єдиного внеску або звільнення платника від нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску, чинним законодавством не передбачено.

СКАЧАТИ Зразок заповнення Таблиці 6 Звіту з ЄСВ

Арешт рахунків не врятує від штрафу за несплату ЄСВ

Такого висновку дійшов Верховний Суд в постанові від 06.05.2020 р. у справі № 804/1290/16.

У цій справі підприємство звернулося з адміністративним позовом, в якому просило суд визнати протиправним та скасувати рішення податкового органу про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ.

Суди першої та апеляційної інстанцій у цій справі, задовольняючи позовні вимоги, виходили з того, що відповідачем при винесенні оскаржуваного рішення не було дотримано принципу пропорційності. Адже не враховано існування об'єктивних обставин, що свідчать про неможливість сплати позивачем сум єдиного внеску у строки, встановленні чинним законодавством. А саме - накладення арешту на кошти, що перебувають на банківських рахунках підприємства, що свідчить про відсутність його вини щодо несвоєчасності сплати єдиного внеску, що виключає накладення на суб'єкта господарювання штрафних санкцій.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

Утім, відповідно до ч.12 ст.9 Закону про ЄСВ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника одночасно із зобов'язаннями із сплати ЄСВ зобов'язань зі сплати податків, інших обов'язкових платежів, зобов'язання зі сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими, крім зобов'язань з виплати зарплати.

Аналіз законодавства дав ВС підстави для висновку, що порушення встановлених законодавством строків сплати єдиного внеску є підставою для застосування до платника штрафних санкцій та нарахування пені.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13015

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
106330

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412745

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6700

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді