Фахівці Мінсоцполітики у листі від 20.10.2017 № 262/0/101-17 роз’яснили, якими способами можна інформувати працівника про розмір його зарплати.
Під час кожної виплати заробітної плати роботодавець повинен повідомити працівникові (ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95-ВР):
- загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;
- розміри й підстави для відрахування із заробітної плати;
- суму заробітної плати, яку потрібно виплатити.
Чіткої форми (виду) повідомлення про розмір заробітної плати законодавство не встановлює.
Як правило, працівнику під час виплати зарплати надають розрахунковий лист про суми, які йому мають виплатити, та відрахування з них.
Окрім того, є затверджена довідка про зарплату бланк, яку роботодавець надає на вимогу працівнику й яка різниться залежно від ситуації. Наприклад, довідка про доходи для призначення соціальної допомоги та житлових субсидій чи довідка для оформлення пенсії.
Водночас законодавство не забороняє у разі згоди працівника інформувати його про розмір заробітної плати у електронній формі — надсилати повідомлення на електронну пошту.
Джерело: Лист Мінсоцполітики від 20.10.2017 № 262/0/101-17
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало