Як округлювати вартісні і кількісні показники податкової накладної

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Усі графи податкової накладної (далі — ПН), що мають вартісні показники, заповнюють в гривнях з копійками, крім випадків, визначених Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок № 1307).

Як округлювати вартісні і кількісні показники податкової накладної

Так, графа 7 розділу Б ПН повинна містити цифрове значення, що має не більше двох знаків після коми. В окремих випадках, коли ціни (тарифи) затверджено відповідними рішеннями уряду, у графі 7 ПН може зазначатися числове значення з більшою кількістю знаків після коми.

Графу 11 розділу Б ПН (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) заповнюють у гривнях з копійками, але з урахуванням особливостей окремих операцій з постачання товарів/послуг можливе зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.

Отже, вартісні показники ПН повинні містити не більше двох знаків після коми. Крім окремих випадків щодо показників граф 7 та 11 ПН.

Обмеження кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначають у графі 6 ПН, Порядком № 1307 не визначено.

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику є така кількість, яка достатня для вірного розрахунку вартісного показника у графі 10 ПН та рядків I-IX розділу А ПН.

Розрахунок вартісного показника, в якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 ПН є число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважають вірним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знаку після коми округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74335

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
394685

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2762

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді