Отримати для своїх працівників допомогу з часткового безробіття — пів справи. Її потрібно відобразити в обліку та оподаткувати.
Закон не визначає, що таке вимушене скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину. Але саме так маєте оформити організацію своєї діяльності, щоб отримати допомогу з часткового безробіття на період карантину (ст. 47-1 Закону про зайнятість; Порядок № 306).
Що маєте записати в наказі? Очевидно, що це не простій і не відпустки. Тому зазначте в наказі, що скоротили робочий час працівникам.
Зокрема, на кшталт
У Табелі обліку робочого часу (далі — Табель) зазначайте фактично відпрацьовані години працівників із позначкою «РС» або кодом 02. Невідпрацьовані години позначайте на ваш вибір: «НД» чи кодом 20 або «ІН» чи кодом 22.
Зважте, що форма Табеля має рекомендований характер. Тож за потреби до неї можна вносити зміни (лист Держстату від 12.01.2012 № 9/4-10/9).
Головне — обліковуйте відпрацьовані та не відпрацьовані працівниками години.
Звітність до центру зайнятості
Розрахунок та виплата допомоги
Бухгалтерський облік. ЄСВ. ПДФ
У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
Надбавки за вислугу років надають бухгалтерам, держслужбовцям, медичним, педагогічним та іншим працівникам бюджетної сфери. Експерт підкаже, як нараховується надбавка за вислугу років державним службовцям швидко і без помилок.
Потрібно розрахувати зарплату за погодинною оплатою праці у 2025 році? У статті — формула, приклад нарахування, роз’яснення щодо мінімальної зарплати, бази ЄСВ та погодинної оплати викладачів.
Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало