5 факторів розрахунку очікуваної вартості
За результатами державного фінконтролю впродовж І півріччя 2020 року київські фахівці провели моніторинг 354 процедур закупівлі товарів, робіт та послуг загальною очікуваною вартістю 4,5 млрд грн.
У 74% випадків (262 заходи контролю) виявлено порушення законодавства у сфері публічних закупівель при проведенні замовниками процедур закупівель загальною вартістю понад 2,8 млрд грн.
За результатами моніторингу процедур закупівель попереджено витрат коштів за процедурами закупівель, проведеними з порушенням законодавства, на суму 428,7 млн грн, з яких відмінено 30 закупівель загальною очікуваною вартістю 246,5 млн грн та розірвано 28 договорів на загальну суму 182,2 млн грн.
Серед найпоширеніших порушень:
- проведення переговорної процедури за відсутності визначених законодавством підстав,
- невідхилення замовником тендерної пропозиції учасника, яка не відповідала умовам тендерної документації,
- безпідставне відхилення найбільш економічно вигідних тендерних пропозицій.
За матеріалами з Урядового порталу
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Що повинен знати фахівець з публічних закупівель, які він має права, завдання та обов’язки і яку відповідальність нестиме у разі порушення — визначає посадова інструкція фахівця з публічних закупівель. Наведемо її зразок.
Переговорна процедура закупівлі 2020 та її алгоритм простіший, аніж конкурентних процедур. Попри це в ньому чимало місць, де замовник може помилитися — обґрунтування, документи від учасника, кваліфікація, відсутність підстав для відхилення за статтею 17, забезпечення. Усі застереження та поради — у цій статті.
Уповноважена особа з питань закупівель звільняється і не може завершити закупівлю, яку розпочала. Як бути?
Замовникам складно самотужки розібратися з тим, як працює ринок електроенергії в Україні 2020. Звідси й проблеми в закупівлях. Тож перш ніж закуповувати електроенергію, варто опанувати правила роботи ринку та розрахунку ціни