Розпорядження про виділення коштів: роз’яснює ДКСУ

Фахівці ДКСУ у листі від 19.02.2018 № 16-09/184-3049 роз’яснили хто має приймати рішення про виділення коштів

Головними розпорядниками бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, визначеними рішеннями про місцеві бюджети, відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України можуть бути виключно:

  • місцеві державні адміністрації;
  • виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради);
  • структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників.

Якщо згідно із законом місцева рада не створила виконавчий орган, функції головного розпорядника коштів відповідного місцевого бюджету виконує голова такої місцевої ради.

Посадові оклади держслужбовців 2018

Окрім того, якщо виконавчий орган ради не створено, сільський, селищний, міський (міста районного значення) голова, голова об'єднаної територіальної громади забезпечує виконання функцій місцевого фінансового органу (п.1.3 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженим наказом МФУ від 23.08.2012 № 938).

Нагадаємо місцеві фінансові органи проводять розподіл коштів загального/спеціального фонду місцевих бюджетів відповідно до помісячного розпису асигнувань з урахуванням зареєстрованих фінансових зобов’язань. Вони подають органам Казначейства розпорядження про виділення коштів у розрізі головних розпорядників, які затверджуються головою місцевого органу виконавчої влади (органу місцевого самоврядування) або, за його дорученням, одним з його заступників (керівником фінансового органу.

Місцеві бюджети 2018: які доходи й видатки

Таким чином, розпорядження про виділення коштів має затверджувати посадова особа, яку уповноважено головою місцевого органу виконавчої влади відповідним розпорядчим документом.

Джерело: Лист ДКСУ від 19.02.2018 № 16-09/184-3049

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49469

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22232

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді
17705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді