План перевірок Держпраці на 2020 рік ⋙ СКАЧАТИ
Основними нормативними документами, що регулюють процес проведення атестації, є:
- постанова Кабміну «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» № 442,
- постанова Кабміну № 741,
- Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць, затверджені постановою Мінпраці № 41,
- постанова Кабміну «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» № 461.
Як звітувати до органів статистики у 2020 році
Атестація робочих місць проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. До складу комісії входить уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації — уповноважена найманими працівниками особа.
Укладаючи трудовий договір із працівником, роботодавець зобов’язаний поінформувати його під підпис про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, про можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про його права на пільги та компенсації за роботу в таких умовах.
Для того щоб зібрати інформацію про умови праці, необхідно провести комплекс досліджень, що дозволяють установити наявність або відсутність небезпечних і шкідливих виробничих факторів на кожному конкретному робочому місці. Такі дослідження проводять у межах атестації робочих місць за умовами праці.
Результати атестації є доказами необхідності здійснення витрат на охорону праці, а саме на лікувально-профілактичне харчування, молоко або рівноцінні харчові продукти, газовану солону воду, спецодяг, спецвзуття та інші ЗІЗ, мийні та знешкоджувальні засоби та ін.
За матеріалами з сайту Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.