Служба зайнятості: особливості роботи під час коронакризи

Про зміни в законодавстві, що «спростили життя» громадян при зверненні до служби зайнятості.

СКАЧАТИ Зразок наказу про дистанційну работу у період карантину

Служба зайнятості: особливості роботи під час коронакризи

Протягом січня-липня 2020 року послугами державної служби зайнятості скористалися понад 1,7 млн українців, які шукали роботу, з них майже 900 тис. мали статус зареєстрованого безробітного. За сприяння центрів зайнятості було працевлаштовано 370 тис. громадян, з них 220 тис. зареєстрованих безробітних.

Протягом карантину запроваджено низку законодавчих змін, які спростили умови реєстрації та отримання допомоги по безробіттю:

  • забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно;
  • підвищено з 650 до 1000 грн мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину та протягом 30 днів після його завершення.
  • зареєстрованим у службі зайнятості безробітним допомога призначається з першого дня набуття статусу, навіть тим, хто був звільнений у період карантину за власним бажанням.

З початку дії карантину статус безробітного отримали 395 тис. осіб, що на 71% більше ніж за аналогічний період минулого року.

За матеріалами з Урядового порталу

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14258

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9879

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13012

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді