У штатному розписі лікувальної установи, відповідно до вимог Класифікатора професій назва професії зазначена як «рентгенолаборант», а у Списку професій, зайнятість в яких дає право на пільгову пенсію, передбачено молодшого спеціаліста з медосвітою рентгенівських відділень. Як у такому випадку зробити запис у трудовій книжці працівника?
Готовий зразок довідки-розрахунку на виплату зарплати СКАЧАТИ
Згідно з пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок № 58, записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників і службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій.
Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації і має відповідати найменуванню Списків професій, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
У Списку № 1 передбачено загальну категорію посад працівників, яка характеризується освітньо-кваліфікаційними вимогами: молодші спеціалісти з медичною освітою. Відповідно до вимог наказу МОЗ № 742 посада «рентгенолаборант» віднесена до молодших спеціалістів з медичною освітою.
Зважаючи на викладене, у трудову книжку працівника має бути внесено саме назву посади «рентгенолаборант» (код КП 3229), що зазначена у Національному класифікаторі і яка належить до професійного угрупування «Інші асистенти професіоналів в галузі сучасної медицини (крім медичних сестер)».
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.