До Управління Держпраці часто звертаються громадяни із заявами та скаргами, що стосуються порушення прав близьких їм осіб. Держпраці наголошує: звернення чи скарга має стосуватися самого заявника, а не його матері, доньки, дружини тощо.
СКАЧАТИ Зразок наказу про дистанційну работу у період карантину
Відповідно до ст.1 Закону «Про звернення громадян», українці мають право звернутися до органiв державної влади, мiсцевого самоврядування, об'єднань громадян, пiдприємств, незалежно вiд форм власностi, ЗМІ, iз зауваженнями, скаргами та пропозицiями, що стосуються їх статутної дiяльностi, заявою або клопотанням щодо реалiзацiї своїх соцiально-економiчних, полiтичних та особистих прав i законних iнтересiв та скаргою про їх порушення.
Підстави для проведення позапланових заходів контролю з питань дотримання законодавства про працю визначені статтею 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Однією з підстав є звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду їхнім правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності).
Таким чином, звернення громадян, які містять факти порушення законодавства відносно інших осіб (за відсутності довіреності на право представляти їх інтереси) не можуть бути підставою для проведення позапланового заходу контролю.
За матеріалами Держпраці
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.