У Казначействі роз’яснили, за яким КЕКВ проводити видатки на придбання матцінностей вартістю понад 6,0 тис. грн, які обліковуватимуться як витратні матеріали (запасні частини).
Так, за КЕКВ 2200 «Використання товарів і послуг» установи планують:
- оплату поточних видатків;
- оплату послуг;
- придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби.
За КЕКВ 3100 «Придбання основного капіталу» планують видатки на:
- придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів;
- збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об’єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо);
- капітальний ремонт;
- створення державних запасів і резервів;
- придбання землі та нематеріальних активів.
Лист Казначейства від 11.04.2017 № 16-05/370-5947
Кошторис витрат на відрядження: ➤ для чого призначений ➤ вимоги до складання ➤ зразок кошторису ➤ чи може працівник порушити кошторис ➤
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
Кошторис – основний документ бюджетної установи, згідно з яким її фінансують. У його складанні беруть участь і економісти, і бухгалтери установи. Допоможемо їм це зробити правильно.