Відсторонення від виконання професійних обов’язків: умови застосування

Наявність виявлених порушень, за які передбачено застосування дисциплінарного стягнення, може мати своїм негативним правовим наслідком відсторонення від виконання посадових обов’язків.

Зразок посадової інструкції бухгалтера СКАЧАТИ

Відсторонення від виконання професійних обов’язків: умови застосування

Держслужбовець може бути відсторонений від виконання посадових обов’язків у разі виявлення порушень, встановлених ст. 65 пунктом 1,7 – 10 та 14 Закону № 889, за які до нього може бути застосовано дисциплінарне стягнення.

Є дуже важливі 2 аспекти стосовно відсторонення держслужбовця від виконання посадових обов’язків. Один визначає міру необхідної поведінки держслужбовця у подібних малоприємних для усіх ситуаціях. А другий конкретно визначає дії керівництва держоргану для захисту трудових прав держслужбовця.

Під час карантину працюєте у приміщенні установи? Дотримайтеся порад від Держпраці

Відповідно до ч. 5 ст. 72 Закону № 889 під час відсторонення від виконання посадових обов’язків держслужбовець зобов’язаний перебувати на робочому місці відповідно до правил внутрішнього службового розпорядку та сприяти здійсненню дисциплінарного провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 72 цього Закону у разі закриття дисциплінарного провадження без притягнення держслужбовця до дисциплінарної відповідальності йому оплачується у розмірі середньої заробітної плати час відсторонення від виконання посадових обов’язків в установленому порядку.

Стаття 74 Закону № 889 визначає гарантії прав держслужбовців під час застосування дисциплінарного стягнення.

Перш за все дисциплінарне стягнення має відповідати ступеню тяжкості вчиненого проступку та вини держслужбовця. Під час визначення виду стягнення необхідно враховувати характер проступку, обставини, за яких він був вчинений, обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність, результати оцінювання службової діяльності держслужбовця, наявність заохочень, стягнень та його ставлення до служби.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14344

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9926

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13055

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді