Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2020
Зокрема, обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення сплачених сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації протягом 1 095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені (п.43.3 ст. 43 ПКУ).
Оновлені довідники та реєстри від ДПС
Платник податків подає заяву про повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:
- на поточний рахунок платника податків в установі банку;
- на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
- повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п.43.4 ст. 43 ПКУ).
Оновлення для ППЗ «Фіндокументи» (Payments)
У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника ПДВ у СЕА ПДВ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника у СЕА ПДВ або шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку (п.43.4 прим1 ст.43 ПКУ).
За матеріалами ДПС
У ПРОГРАМІ: 1. Ризики та переваги децентралізації: проблемні питання 2. Новації бюджетного планування на місцевому рівні: практика 3. Ревізія місцевих бюджетів: що потрібно знати 4. Оплата лікарняних: як не наразитися на штрафи ФСС
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.