За результатами держфінконтролю у сфері публічних закупівель за січень-липень 2020 року фахівці Чернігівської Держаудитслужби провели моніторинг 228 процедур закупівель товарів, робіт та послуг вартістю 743 млн грн. За що саме штрафували?
РЕЄСТРУЙСЯ на вебінар: Коли можна не проводити спрощених закупівель та як це обґрунтувати
У 92% випадках (210 моніторингів) виявлено порушення законодавства у сфері публічних закупівель при проведенні замовниками процедур закупівель загальною вартістю 584 млн грн.
Серед найпоширеніших порушень виявлено:
- порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі,
- невідповідність тендерної пропозиції вимогам законодавства,
- невідхилення замовником тендерної пропозиції учасника, яка не відповідала умовам тендерної документації,
- порушення замовником законодавства під час укладання договорів про закупівлю та внесення змін до них.
Зверніть увагу на цей перелік, аби не помилятися при власних закупівельних процедурах.
За матеріалами Урядового порталу
Слухачі семінару отримають: СЕРТИФІКАТ, що підтверджує участь у семінарі
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Мінекономіки роз’яснило (лист від 21.06.2023 № 33-11/282) особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.
Чи мають право аудитори вимагати, щоб замовник розірвав договір про закупівлю? Що робити в такій ситуації — покажемо на прикладах із судової практики.
Моніторинг закупівлі може початися внаслідок спрацювання ризик-індикаторів, які визначаються системою в автоматичному режимі на основі закладених алгоритмів. Індикатори ризиків допомагають Держаудитслужбі відібрати ті процедури закупівлі, у яких замовники припустилися порушення або ж потенційно можуть це зробити. Далі — такі процедури досліджують аудитори під час моніторингу закупівель та приймають остаточне рішення.
До вашої уваги приклади висновків аудиторів, коли тендерна документація не відповідає вимогам Закону; супровідні документи містять помилки; процедура закупівлі вибрана неправомірно. Аналізуйте і не повторюйте порушень
Який орган здійснює перевірки закупівель та як державні аудитори їх проводять - про це детальніше.